Schodiště na zakázku - Truhlářství Kubíček

Vše, co byste měli o schodištích vědět...

Typ schodiště

Samonosná schodiště se dělí na 4 základní typy schodišť, která lze dále upravovat podle požadavků zákazníka. Mimo to provádíme i obložení nedřevěných konstrukcí schodišť masivním dřevem (betonové a ocelové konstrukce).

  • Vybrat typ schodiště

Materiál

Schododiště vyrábíme z široké škály tuzemských i exotických dřevin. Kromě masivního dřeva může být schodiště doplňěno i o jiné materiály, jako je nerez, bezpečnostní sklo nebo plast.

  • Vybrat materiál schodiště

Materiály

Dřeviny:

Schodiště vyrábíme z kvalitního masivního dřeva. Škála tuzemských i exotických dřevin je opravdu široká. Proto, pokud zde nějaká Vámi preferovaná dřevina chybí, rádi Vám poradíme, zda je její použití na schody vhodné. Tloušťka dřevěných desek na výrobu stupňů, schodnic a jiných nosných částí je 40 mm, což zaručuje vysokou pevnost celého schodiště. Pro nadstandardně široká schodiště, či schodiště se zvýšenou nosností lze použít i desky silnější (50 mm i více).

Dub Buk přírodní Buk pařený Jasan Javor Bříza Olše Ořech Borovice Modřín Smrk

Další materiály:

Kromě masivního dřeva lze schodiště doplnit i o jiné materiály, jako je například nerez nebo bezpečnostní sklo. Tyto materiály se využívají hlavně jako výplň zábradlí.

Povrchová úprava:

Schodiště jsou povrchově ošetřeny lakem, voskem, nebo olejem dle výběru. Povrchová úprava dřevo chrání zvírazňuje jeho kresbu a usnadňuje údržbu schodiště. Před povrchovou úpravou lze dřevo mořit do různých barevných odstínů.

  • Vybrat povrchovou úpravu
S
C
H
O
D
Y
time: 0.0045750141143799 s.