Schodiště na zakázku - Truhlářství Kubíček

Vše, co byste měli o schodištích vědět...

Typ schodiště

Samonosná schodiště se dělí na 4 základní typy schodišť, která lze dále upravovat podle požadavků zákazníka. Mimo to provádíme i obložení nedřevěných konstrukcí schodišť masivním dřevem (betonové a ocelové konstrukce).

  • Vybrat typ schodiště

Materiál

Schododiště vyrábíme z široké škály tuzemských i exotických dřevin. Kromě masivního dřeva může být schodiště doplňěno i o jiné materiály, jako je nerez, bezpečnostní sklo nebo plast.

  • Vybrat materiál schodiště

Povrchové úpravy

Lakované povrchy

Lak je materiál (nátěrová hmota) tvořící na dřevu průhledný, tvrdý, ochranný film. Lakování dřevu dodává odolný povrch snadný na údržbu. Na schodiště používáme speciální parketové laky, které na povrchu dřeva vytvářejí pevný film odolávající otěru a mírnému mechanickému poškození zvíšením jeho pevnosti. Laky obsahují UV filtry, které omezují přirozené tmavnutí dřeva způsobené oxidací na denním světle.

Voskované povrchy

Povrchové úpravy založené na bázi vosků a přírodních pryskyřic dodávají dřevu sametově jemný lesk a příjemný medový odstín. Vosk na dřevě částečně vytváří film a částečně se do dřeva vpíjí. Povrch je odolný vůči vodě a při mechanickém poškození lze snadno opravit. Při údržbě lze použíl přípravky, které zeslabený voskový film obnovují.

Olejované povrchy

Oleje a olejové nátěrové hmoty nevytvářejí na povrchu dřeva vytvrzující vrstvu, ale pronikají hluboko do struktury dřeva. Takto dřevo konzervují a chrání před vlivy prostředí. Dřevo napuštěné olejem má živější barvy a výraznější kresbu.

Moření dřeva

S
C
H
O
D
Y
time: 0.0058021545410156 s.